logo
blog cover

ردیاب جیبی چیست و در چه مواردی کاربرد دارد

3 آذر 1400
نظارت تصویری
دیاگ آنلاین
تشخیص شتاب ناگهانی
تشخیص ترمز ناگهانی
تشخیص حمل با جرثقیل
ثبت وقایع تصویری
مدیریت راننده
مدیریت سرویس دوره ای ناوگان
مدیریت دما
اپلیکیشن راننده
اپلیکیشن تکنسین تعمیر و نگهداری
تشخیص مصرف سوخت
تشخیص تخلیه ناگهانی سوخت
مدیریت هزینه ها
تبلیغات محیطی
محدوده جغرافیایی
اشتراک گذاری متحرک
توزیع هوشمند کالا
مسیرچینی هوشمند پخش
اپلیکیشن دریافت سفارش
مدیریت نقاط توزیع
صدور بارنامه آنلاین و سراسری
سامانه باربری ها
ماموریت پرسنل
ماموریت حمل و نقل
اپلیکیشن پرسنل

ردیاب جیبی چیست و در چه مواردی کاربرد دارد

همه ما با ردیاب‌های جی‌پی‌اس خودرو آشنایی داریم. اما انواع دیگری از ردیاب‌ها در بازار وجود دارد که وظیفه اصلی آنها تأمین امنیت اشخاص و تعیین موقعیت مکانی فرد است.

این ردیاب‌ها در موارد مختلفی کاربرد دارند و می‌توانند به‌خوبی امنیت ما و اطرافیانمان را تأمین کنند. اندازه این ردیاب‌ها بسیار کوچک بوده و به‌راحتی می‌توان آنها را حمل کرد.


ردیاب‌های جیبی همراه

این دستگاه‌ها بسیار کوچک هستند و به ردیاب‌های جیبی نیز مشهورند. می‌توانید به‌راحتی انواع مختلف ردیاب جیبی را در بازار ایران نیز پیدا کنید.

این ردیاب‌ها از فناوری جی‌پی‌اس استفاده می‌کنند و مانند ردیاب‌های اتومبیل سیگنال‌هایی را برای موبایل و یا کامپیوتر متصل به آن، ارسال می‌کنند.

به دلیل اندازه کوچک این ردیاب‌ها، می‌توانید به‌راحتی آن را در هرجایی پنهان کنید، مانند خودرو، جیب کیف دستی و...

در واقع ردیاب‌های جی‌پی‌اس جیبی یک نمونه کوچک از ردیاب‌های خودرو هستند که برای تأمین امنیت افراد مورداستفاده قرار می‌گیرند.


کاربردهای ردیاب جیبی

ردیاب‌های کوچک جیبی باتوجه‌به اندازه بسیار کوچکشان کاربردهای امنیتی فراوانی دارند. از جمله این کاربردها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کنترل فرزندان

شاید برای بسیاری از افراد این مسئله به وجود آمده باشد که فرزند نوجوانشان بخواهد مستقل باشد و رفت و آمدهایش را به‌تنهایی انجام دهد.

بسیاری از والدین در این زمان دچار استرس شده و به دلیل نگرانی‌هایی که برایشان ایجاد می‌شود اجازه این کار را به فرزندان نمی‌دهند.

با استفاده از ردیاب‌های جیبی می‌توانید با خیالی آسوده فرزندتان را راهی اجتماع کنید و همواره از موقعیت مکانی وی اطمینان داشته باشید.

استفاده از ردیاب‌های جیبی برای افراد سالمندان

سالمندان یکی از بزرگ‌ترین گنجینه‌ها در زندگی خانواده‌ها به شمار می‌روند. در برخی از موارد متأسفانه افراد سالمند دچار بیماری آلزایمر و یا فراموشی می‌شوند.

برای مراقبت از این عزیزان لازم است که از آنها بخواهید یک دستگاه جی‌پی‌اس جیبی را در جیب خود نگهداری کنند.

به‌این‌ترتیب می‌توانند با خیالی راحت به پارک و خرید بروند بدون آنکه نگران مشکل فراموشی در آنها باشیم.

دستگاه جی‌پی‌اس جیبی می‌تواند مکان دقیق آنها را برای گوشی موبایل و رایانه فرزندان ارسال کند. به‌این‌ترتیب از سلامتی پدر و یا مادر سالمندتان اطمینان خواهید داشت.

جی‌پی‌اس جیبی برای کودکان

گم‌شدن کودکان بزرگ‌ترین کابوسی است که هر پدر و مادری از آن می‌هراسد. این کابوس را می‌توانید با استفاده از دستگاه جی‌پی‌اس جیبی به آرامش تبدیل کنید.

با قراردادن ردیاب جیبی می‌توانید به‌راحتی از مکان کودکتان آگاه باشید. استفاده از دستگاه‌های ردیاب جیبی از ربایش کودکان نیز جلوگیری کرده و می‌توان به‌سرعت مکان حضور کودک را به پلیس گزارش داد.

ردیابی حیوانات خانگی

افراد زیادی تمایل به نگهداری از حیوانات خانگی دارند و خیلی زود به آنها دلبسته می‌شوند. گم‌شدن و یا ربوده شدن حیوانات خانگی می‌تواند لطمه روحی بزرگی باشد.

می‌توانید یک ردیاب کوچک را در قلاده حیوان خانگی جاسازی کنید. به‌این‌ترتیب در صورت گم‌شدن و یا ربوده شدن می‌توانید به‌سرعت آن را پیدا کنید.


قابلیت شنود در ردیاب جیبی

ردیاب‌های جیبی کوچک یک قابلیت بزرگ دیگر دارند و آن امکان شنود صداهای اطراف است. در نتیجه می‌توانید از صداهای اطراف دستگاه آگاه باشید.

در مواردی که از کودکتان دور هستید و می‌خواهید از سلامت وی اطمینان داشته باشید به‌راحتی می‌توانید با استفاده از قابلیت شنود ردیاب صدای او و اطرافش را بشنوید.

 همچنین این قابلیت برای بزرگسالان نیز مفید است. زیرا در مواردی که تلفن همراه خود را پاسخگو نیستند می‌توانید از سلامتی آنها اطمینان داشته باشید.


انواع مختلف ردیاب جیبی

دستگاه‌های ردیاب جی‌پی‌اس جیبی انواع مختلفی دارند و از نظر نوع شارژ و کاربری با یکدیگر متفاوت‌اند. به‌طورکلی ردیاب‌های جیبی را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد:

ردیاب‌های مخصوص کودکان و سالمندان

جی‌پی‌اس پرسنلی برای افراد

ردیاب‌های جی‌پی‌اس حیوانات


انتخاب یک جی‌پی‌اس مناسب

برای خرید یک ردیاب جیبی کوچک لازم است ابتدا به قابلیت‌های دستگاه توجه کنیم. ظرفیت شارژ باطری ردیاب یکی از مهم‌ترین نکات در خرید آن است.

ظرفیت شارژ باتری در ردیاب‌ها متفاوت است و به ۱۲ ساعته، ۳ روزه و برخی نیز ۱۰ روزه تقسیم می‌شوند. در نتیجه ابتدا به کاربرد دستگاه و انتظاری که از آن دارید دقت کنید و سپس آن را خریداری کنید. همچنین باتوجه‌به امکانات و کاربردهای مختلف دستگاه‌های ردیاب، متناسب با نیازتان آن را تهیه کنید.


بهترین ردیاب جیبی دنیا

به‌طورکلی ردیاب‌های جیبی در اندازه‌های کوچک و بسیار ریز ساخته می‌شوند و قابلیت برد تا مسافت‌های زیادی را نیز دارند. همچنین بسیار جمع‌وجور و کوچک‌اند و قابلیت شنود صداهای اطراف را نیز ارائه می‌دهند.

بهترین ردیاب جیبی ردیابی است که بتواند با وجود جثه کم امکانات زیادی را در اختیار کاربر خود قرار دهد.

این ردیاب باید مکان قرار داشتن فرد را بادقت و به‌صورت نقطه‌ای نشان دهد. اپراتورها می‌توانند در این امر کمک‌کننده باشند. همچنین لازم است از لحاظ نرم‌افزاری و پشتیبانی سرور نیز وضعیت خوبی را داشته باشد.

نحوه عملکرد ردیاب‌های جیبی

ردیاب‌های جیبی اطلاعات ارسالی جی‌پی‌اس از چند ماهواره را دریافت و به و موقعیت مکانی را نشان می‌دهد.

می‌توان تنظیمات ارسال نقطه مکانی را به‌صورت دستی انجام داد اما به طور معمول در هر ۶۰ ثانیه این اطلاعات برای شما ارسال می‌شوند.

اطلاعات ارسال شده توسط جی‌پی‌اس ردیاب جیبی را می‌توان توسط تلفن همراه، تبلت و یا رایانه دریافت کرد.

محدوده‌های جغرافیایی را می‌توان مشخص کرد و ورود و خروج از این محدوده‌ها را رصد کرد.

هر زمان که ردیاب داخل و یا خارج از منطقه جغرافیایی مشخص شده باشد جی‌پی‌اس هشداری را ارسال می‌کند.


کلام آخر

ردیاب‌های جیبی یکی از بهترین راه‌حل‌های موجود برای پیشگیری از مشکلات مختلف هستند. ردیاب‌های ریز جیبی را می‌توان به‌راحتی در فضاهای کوچک جای داد.

این ردیاب‌ها امکانات مختلفی را در اختیار کاربران خود می‌گذارند تا از سلامتی عزیزانشان همواره باخبر باشند. امکان شنود محیط اطراف ردیاب، می‌تواند در بسیاری موارد مانند عدم پاسخگویی به تلفن همراه کمک‌کننده باشد.

استفاده از این ردیاب‌ها برای کودکان و سالمندان می‌تواند آسودگی خیال را برایتان به ارمغان بیاورد. همچنین در مسائل تربیتی نوجوانان ردیاب‌های جیبی به کمک والدین می‌آیند تا با خیالی آسوده‌تر فرزندان خود را راهی اجتماع کنند.

برای نگهداری از حیوانات خانگی انواع گوناگونی از ردیاب‌ها در بازار موجود است که به صوت قلاده‌ای و زیرپوستی کاربرد دارند و آنها نیز در دسته ردیاب‌های جیبی به شمار می‌روند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


دسته بندی ها:ردیاب جیبی چیست و چه کاربردی داردکاربرد ردیاب جیبیردیاب جیبی چیستApplication of pocket trackerWhat is a pocket trackerWhat is a pocket tracker and what does it do

جدیدترین مقاله