logo
blog cover

ردیاب شخصی با امکان شنیدن صدا

2 آذر 1400
نظارت تصویری
دیاگ آنلاین
تشخیص شتاب ناگهانی
تشخیص ترمز ناگهانی
تشخیص حمل با جرثقیل
ثبت وقایع تصویری
مدیریت راننده
مدیریت سرویس دوره ای ناوگان
مدیریت دما
اپلیکیشن راننده
اپلیکیشن تکنسین تعمیر و نگهداری
تشخیص مصرف سوخت
تشخیص تخلیه ناگهانی سوخت
مدیریت هزینه ها
تبلیغات محیطی
محدوده جغرافیایی
اشتراک گذاری متحرک
توزیع هوشمند کالا
مسیرچینی هوشمند پخش
اپلیکیشن دریافت سفارش
مدیریت نقاط توزیع
صدور بارنامه آنلاین و سراسری
سامانه باربری ها
ماموریت پرسنل
ماموریت حمل و نقل
اپلیکیشن پرسنل

ردیاب شخصی با امکان شنیدن صدا

در دنیای مدرن امروز ردیاب های مجهز به آخرین امکانات امنیتی وسایل بسیار کاربردی هستند که می‌توانید از آنها برای مقاصد مختلفی استفاده کنید. از جمله ویژگی‌های برتر در ردیاب های پیشرفته امکان شنود صدای محیط است. در این مقاله قصد داریم به معرفی ردیاب‌های شخصی با امکان شنیدن صدا یا شنود بپردازیم.


ردیاب شخصی چیست و چه ویژگی دارد؟

منظور از ردیاب در واقع همان دستگاه GPS است که به وسیله‌ای کوچک و الکترونیکی اطلاق می‌شود که مجهز به باطری است و می‌توان از آن برای مقاصد مختلفی بهره برد. شما می‌توانید با استفاده از چنین فناوری که یک موقعیت یاب جهانی است، لوکیشن یا موقعیت سوژه را ردیابی کنید. در واقع با استفاده از دستگاه ردیاب، سوژه به صورت مستمر لوکیشن یا موقعیت مکانی خود را به سرور ارسال می‌کند و شما می‌توانید عملیات ردیابی را از طریق اپلیکیشن‌ها یا سامانه ردیاب آنلاین پیگیری کنید. استفاده از یک ردیاب ممکن است به دلیل بررسی وضعیت یک مرسوله، تأمین امنیت افراد از جمله کودکان یا افراد سالخورده و یا کنترل نامحسوس باشد.

کاربرد ردیاب شخصی

وقتی صحبت از ردیاب در میان باشد، عملیات‌های جاسوسی و یا تعقیب و گریز در ذهن تداعی می‌شود اما باید بدانید که این ردیاب‌ها کاربردهای متنوعی دارند، از جمله استفاده شخصی به منظور تأمین امنیت کودکان و یا افراد سالخورده، به این ترتیب اعضای خانواده می‌توانند در هر لحظه موقعیت کودک، سالمند و یا افراد بیمار مثلا یک فرد مبتلا به آلزایمر را بررسی کنند.

از این دستگاه‌ها به عنوان ردیاب خودرو نیز می‌توان استفاده کرد که در این صورت معمولا برای ردیابی یک مرسوله و بررسی شرایط توزیع محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از جمله مزایای دستگاه ردیاب با قابلیت شنیدن صدا آن است که شما می‌توانید در تماس با دستگاه ردیاب صدای محیط اطراف را به خوبی بشنوید. این کار به صورت کاملا نامحسوس انجام می‌گیرد و هیچ کس متوجه آن نخواهد شد. یکی دیگر از کاربردهای چنین دستگاه هایی امکان تعریف محدودد مجاز تردد است. در این صورت وقتی سوژه از محدود تعریف شده خارج شود دستگاه پیامکی برای شما ارسال می‌کند تا از وضعیت مطلع باشید.


مشخصات و قابلیت های ردیاب شخصی

ردیاب های شخصی در برندهای مختلف دارای ویژگی‌ها و مشخصات متنوعی هستند. از جمله مشخصات ردیاب‌های شخصی با قابلیت شنود میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

- این ردیاب‌ها قابلیت شارژ خودکار سیم کارت را دارا هستند، بدون این که نیاز باشد به دستگاه ردیاب شخصی دسترسی داشته باشید.

- مجهز به باطری بسیار قدرتمند داخلی با قابلیت نگهداری شارژ

- سازگاری با انواع سیم کارت های اپراتورهای مجاز داخل کشور

- در صورت تماس با دستگاه ردیاب می‌توانید صدای محیط را بشنوید.

- دارای حالت‌های مختلف تماس و SMS برای مواقع ضروری   

- این دستگاه‌ها به صورت ضد آب طراحی می‌شوند و امکان استفاده از آنها در محیط ها و شرایط مختلف آب و هوایی وجود دارد.

- دستگاه ردیاب شخصی به صورت ضد ضربه طراحی می‌شود و بنابراین به راحتی آسیب نمی‌بیند.

- جنس روکش ردیاب ضد گرد و غبار است.

- امکان ردیابی آنلاین با استفاده از اپلیکیشن‌های موبایلی

- قابلیت ردیابی با کمک سایت‌های آنلاین

- امکان ذخیره مسیر طی شده با قابلیت مشاهده

- قابلیت تعریف محدوده مجاز برای بررسی حرکت و تردد

- مجهز به دکمه درخواست کمک اضطراری

- دارای آنتن‌دهی قوی حتی در محیط‌هایی مثل تونل یا پارکینگ


قیمت ردیاب شخصی

برای این که یک ردیاب مناسب خریداری کنید باید بدانید که ردیاب‌ها با قابلیت‌های متنوعی ارائه می‌شوند که این امکانات تعیین کننده قیمت نهایی ردیاب شخصی است. بنابراین قیمت نهایی یک GPS با توجه به مواردی از جمله برند تولید کننده، نوع ردیاب، کیفیت، امکانات و ... متفاوت خواهد بود. نکته مهم دیگر آن است که با توجه به وارداتی بودن این کالا، نوسانات بازار ارز نقش مهمی در قیمت ردیاب‌ها دارد.

یکی دیگر از مواردی که در زمان خرید ردیاب شخصی باید به آن دقت کنید ظرفیت باطری و سایر امکاناتی است که دستگاه به کاربر ارائه می کند. هرچه کیفیت محصول انتخابی شما بیشتر باشد و یا امکانات و خدمات بیشتری ارائه کند، مجبور به پرداخت قیمت بیشتری نیز خواهید بود.


نکات مهم خرید ردیاب شخصی با امکان شنیدن صدا

برای این که بتوانید یک ردیاب مناسب خریداری کنید باید اطلاعات خوبی در مورد انواع ردیاب‌های شخصی و قابلیت های آنها داشته باشید.همانطور که گفتیم کاربرد و امکاناتی که این ردیاب‌ها ارائه می کنند کاملا متنوع است و این فاکتورها روی قیمت نهایی دستگاه ردیاب تأثیرگذار هستند. برای خرید دستگاه ردیاب باید به نکات زیر دقت داشته باشید:

ابعاد ردیاب

ردیاب ها به صورت سیار مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین باید ردیابی را انتخاب کنید که از نظر ابعاد مناسب باشد و همچنین وزن سبکی داشته باشد. مثلا اگر ردیاب را برای استفاده کودک یا فرد سالمند خریداری می‌کنید یک ردیاب سبک به راحتی در جیب یا کیف او جای می‌گیرد و قابلیت حمل بسیار ساده‌ای خواهد داشت.

قدرت باطری داخلی

یکی از مسائل مهم دیگر که در زمان خرید ردیاب باید به آن دقت کنید قدرت باطری داخلی است. شارژ کردن مداوم دستگاه ردیاب می تواند خسته کننده و آزاردهنده باشد، ضمن این که در بسیاری از موارد مثلا ردیابی خودروهای حامل کالا این کار عملا غیر ممکن است. بنابراین باید از محصولی استفاده کنید که نیاز به شارژ مداوم نداشته باشد و باطری داخلی آن قدرت خوبی داشته باشد. بسیاری از این دستگاه‌ها می‌توانند شارژ را برای 20 تا 25 روز نگهداری کنند. برخی از دستگاه‌های ردیاب شخصی امکان شارژ خارجی دارند که می‌تواند یک آپشن عالی محسوب شود.

رجیستری دستگاه

از آنجایی که ردیاب شخصی مانند موبایل نیاز به داشتن سیم کارت دارد، مهم است بای دریافت خدمات از دستگاهی استفاده کنید که به صورت قانونی وارد کشور شده و کد ریجستری داشته باشد، معمولا دستگاه‌هایی که به صورت غیر قانونی مورد استفاده قرار می‌گیرند بعد از یک ماه غیر فعال می‌شوند. پس بسیار مهم است که یک برند معتبر را خریداری کرده و همچنین از قانونی بودن دستگاه خود مطمئن شوید. برای رجیستری دستگاه باید وارد سامانه همتا شده و دستگاه خود را با توجه به اطلاعاتی که از شما خواسته می‌شود ثبت کنید.

کیفیت

از جمله نکات مهم دیگر در زمان خرید ردیاب شخصی، تهیه یک کالای با کیفیت و اصالت است. در حال حاضر برندهای بسیاری در بازار وجود دارند که برخی از آنها ناشناخته هستند. چنین ردیاب‌هایی ممکن است دارای بدنه ضعیف یا باطری نامناسب باشند، بنابراین مهم است در ازای هزینه‌ای که می‌کنید کالای با کیفیتی را خریداری کنید.

قابلیت های دستگاه

آخرین نکته مورد اهمیت در مورد دستگاه های ردیاب شخصی امکاناتی است که این دستگاه‌ها ارائه می‌کنند، بهتر است به مواردی چون ضد آب بودن، ضد ضربه بودن، ضد گرد و غبار بودن دستگاه توجه داشته باشید. به ویژه ضد آب بودن و ضد ضربه بودن دستگاه در صورتی که آن را برای استفاده کودکان تهیه می‌کنید بسیار مهم است.


دسته بندی ها:ردیاب شخصی با امکان شنیدن صداPersonal tracker with the ability to hear sound

جدیدترین مقاله