ثبت میزان دما و رطوبت خودرو با نصب ردیاب

ثبت میزان دما و رطوبت خودرو با نصب ردیاب
مرتضی اسکندری
تاریخ انتشار: 1400/08/24 13:01

تخصص ما در این زمینه هاست

Logistic & Fleet Management

لجستیک و مدیریت ناوگان

Enterprise Asset Management

مدیریت دارایی های سازمانی

Customer Relationship Management

سیستم ارتباط با مشتری

Enterprise Resource Planning

سیستم برنامه ریزی منابع سازمان

Human Resources Management

مدیریت منابع انسانی

Learning Management System

سیستم مدیریت یادگیری

Tender System

سیستم مناقصات

Supplier System

سیستم تامین کنندگان

ثبت میزان دما و رطوبت خودرو با نصب ردیاب

امروزه شاهد پیشرفت بشر از نظر فناوری هستیم و این فوق العاده است. این قضیه در حوزه‌های مختلف مشاهده می‌شود و خودروسازی و لوازم جانبی آن را هم باید یکی از همین موارد به حساب آورد. تا به حال در این وب سایت مطالبی را در زمینه وسایل جانبی خودروها در دسترس قرار داده‌ایم که نباید به سادگی از آن‌ها عبور کنید. سعی داشته‌ایم تا این مقالات به صورت آموزشی و تحلیلی باشند تا بتوانید نهایت بهره را از آن‌ها ببرید.


ردیاب‌ها یکی از پر استفاده‌ترین وسایل جانبی برای خودروها هستند که انواع و اقسامی هم دارند. اگر نگاهی به گذشته داشته باشید و مقایسه‌ای با حال حاضر انجام دهید، متوجه می‌شوید که ردیاب‌ها با پیشرفت‌های فراوانی همراه بوده‌اند. این پیشرفت باعث شده است تا استفاده افراد از ردیاب‌ها افزایش پیدا کند و شاهد محبوبیت روزافزون این تجهیزات باشیم.

همان طور که در جریان هستید، هر ردیاب از ویژگی‌ها و مزیت‌ها مخصوص به خود تشکیل شده است. در واقع برندهای گوناگونی دست به کار شده‌اند و این ردیاب‌ها را در اندازه‌ها و مدل‌های مختلف در دسترس قرار داده‌اند. یکی از کارهای این ردیاب‌ها این است که میزان دما و رطوبت را در خود ثبت می‌کنند.

حال سوال برخی از کاربران از ما این بود که این ویژگی دقیقا چیست و به چه صورت کار می‌کند. امروز قصد داریم تا به این موضوع بپردازیم و از یکی دیگر از ویژگی‌های ردیاب‌ها رونمایی کنیم. پس در صورتی که قصد خرید بهترین ردیاب را برای خودروی خودتان دارید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.


کاربرد این ردیاب ها چیست؟

برخی از افراد قصد دارند که به مسافرت‌های نسبتا طولانی بروند. آن‌ها در این زمینه نیاز دارند تا مواد غذایی‌ای که احتمال فاسد شدن یا هر گونه خرابی‌ای برای آن‌ها وجود دارد را نیز با خود به همراه ببرند. سپس این دسته از افراد به یخچال خودرو نیاز پیدا خواهند کرد تا بتوانند با کمترین مشکل به کار خود ادامه دهند.

البته مشکلات ممکن است در مسیر به وجود آید. برای نمونه زمانی که دمای بیرون از ماشین بسیار زیاد شود و شما در حال سفر به نقاط گرم باشید، ممکن است این گرما به درون ماشین نیز وارد گردد. این افزایش دما می‌تواند به یخچال و فن کولر شما آسیب جدی وارد کند. پس نه تنها این مشکل برای این قسمت از خودروی شما به وجود می‌آید، بلکه قطعا مواد غذایی شما نیز سالم به مقصد نخواهد رسید.

در این زمینه، شما به سنسوری نیاز دارید تا این تغییر دما را به شما گزارش دهد. این دسته از ردیاب‌ها دقیقا چنین ویژگی‌ای را در خود دارند و بدون دغدغه قادر به استفاده از آن‌ها خواهید بود. هنگامی که این سنسور شروع به فعالیت کند، شما متوجه می‌شوید که یک جای کار مشکل دارد و به دنبال یافتن راه‌ حل‌های برای بهبود اوضاع می‌گردید. در نتیجه می‌توانید از دارایی‌های خود به خوبی محافظت نمایید.


مزایای استفاده از ردیاب هایی با سنسور دما

این دسته از ردیاب‌ها مزایای نسبتا زیادی را با خود به همراه دارند که نباید از آن‌ها به سادگی رد شد. این ردیاب‌ها علاوه بر این که کارهای اصلی خود مانند پیدا کردن موقعیت ماشین را به شما نشان می‌دهند، از این نظر نیز به یاری شما خواهند آمد. در این بخش از مقاله به صورت مختصر به این مزایا خواهیم پرداخت.

1- شما به دلایل گوناگونی مانند آن چه در بالا گفته شد، نیاز دارید تا دمای داخل خودروی خودروی خود را به صورت کامل بدانید تا بتوانید تصمیم گیری درستی در شرایط خطرناک داشته باشید. این اندازه گیری توسط این ردیاب‌ها انجام پذیر خواهد بود. یکی از ویژگی‌های فوق العاده در این خصوص این است که این اندازه گیری به بهترین شکل ممکن صورت می‌گیرد و کارش بسیار دقیق است. این در حالی است که اگر از دستگاه‌ها و تجهیزات دیگر برای این منظور استفاده کنید، شاید آن کاربرد لازم را از آن به دست نیاورید.

2- محصولاتی که داخل یخچال خودروی شما قرار گرفته‌اند، هرگز فاسد نخواهند شد. بنابراین می‌توانید آن‌ها را به سلامت به مقصد برسانید. البته شاید هدف مسافرت شما تفریحی نباشد و موارد دیگری از جمله جا به جایی بار را در نظر داشته باشید. باربران زیادی هستند که به صورت برون شهری فعالیت دارند و کارشان این است که این دسته از اقلام را به شهرهای دیگر منتقل می‌کنند.

3- در زمانی که فن کولر شما خراب شود یا نقص‌هایی در آن به وجود آید، به سادگی می‌توان آن را به وسیله این سنسور تشخیص دهید.

4- ویژگی جالب دیگری که در این ردیاب‌ها دیده می‌شود، این است که اگر دمای یخچال یا داخل خودرو به صورت عجیبی بالا یا پایین رفت، هشدارهایی را برای شما خواهد فرستاد. در نهایت این هشدارها می‌تواند یاری‌رسان مشکلات خودروی شما باشد.


ردیاب های مجهز به سنسور دما چطور کار می‌ کنند؟

همان طور که در بالا هم گفته شد، وقتی دمای ماشین شما که مجهز به یخچال است و بیشتر برای باربری مورد استفاده قرار می‌گیرد، بیش از اندازه بالا یا پایین برود، از سوی این ردیاب برای شما هشدار یا همان آلارم‌هایی ارسال خواهد گشت. این آلارم در تمام مواقع با دقت بالایی کار خود را انجام می‌دهد و خیالتان باید از این بابت راحت باشد.


ردیاب مجهز به سنسور دما چطور نصب می شوند؟

 در این سنسورها یک سر فلزی مشاهده می‌شود که دو سر دارد. در یک سر آن، ثبت دمای لازم صورت می‌گیرد و در سر دیگر نیز می‌توانید اطلاعات دیجیتالی مربوط به آن دما را مشاهده نمایید. حتی شما می‌توانید سنسورهای دما را به صورت مجزا خریداری کرده و آن‌ها را به ردیاب معمولی خود متصل کنید. نصب این سنسورها به ساده‌ترین شکل ممکن صورت می‌گیرد و افراد هیچ مشکلی از این لحاظ نخواهند داشت.

سپس نیاز است تا این سنسور را فعال کنید. بعد از آن، ردیاب شما به صورت کاملا خودکار عمل خواهد کرد و نیاز به انجام امور دیگری نخواهید داشت. با توجه به مزایایی که سنسور دما برای خودروهای یخچال دار به ارمغان آورده است، بد نیست شما نیز از آن بهره کافی را ببرید. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.


 


ثبت میزان دما و رطوبت خودرو با نصب ردیاب ثبت میزان دما و رطوبت خودرو measuring the temperature and humidity of the car
© تمامی حقوق مادی و معنوی این آثار برای نیک آوازه محفوظ می باشد.