logo
blog cover

فرآیند انتخاب بهترین سیستم مدیریت ناوگان

19 شهریور 1402

 برای شروع فرآیند انتخاب بهترین سیستم مدیریت ناوگان، قبل از اینکه بتوانید برنامه‌هایی را با ویژگی‌هایی که نحوه مدیریت ناوگان شما را بهبود می‌بخشد؛ شناسایی کنید، باید بدانید که کسب و کار شما به چه ویژگی‌هایی در یک سیستم مدیریت ناوگان نیاز دارد.

 

فرآیند انتخاب بهترین سیستم مدیریت ناوگان


برای درک بهتر این موضوع باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 

اهداف خود را تعریف کنید

قبل از شناسایی سیستم مدیریت ناوگان مناسب برای شرکت خود، باید بدانید که اهداف شرکت شما چیست و چه انتظاری از برنامه خواهید داشت.

اگر در حال حاضر از نرم افزار مدیریت ناوگان استفاده می‌کنید، هر گونه نقص و یا نبود ویژگی‌های مورد نیاز خود را شناسایی کنید. به عنوان مثال، آیا نرم افزار موجود شما می‌تواند بر رانندگی خطرناک مانند ترمز شدید یا شتاب گیری سریع نظارت کند؟  و آیا اصلا برای این امر نیاز به نظارت دارید؟

 

هنگام تعیین اهدافی که برای سیستم مدیریت ناوگان جدید خود دارید، نحوه سنجش این موضوع که آیا به آن اهداف رسیده اید یا نه را نیز مشخص کنید.

به طور مثال؛ اگر نرم افزاری می‌خواهید که به ناوگان شما در افزایش بهره وری سوخت کمک کند، به ویژگی‌های ارائه شده خاص این بخش در یک سیستم توجه کنید.


گزینه‌های تحقیق یک سیستم مدیریت ناوگان

در مورد گزینه‌های موجود که متناسب با بودجه شما هستند؛ تحقیق کنید. از آنجایی که ناوگان‌ها از نظر اندازه متفاوت هستند، احتمالاً باید بر اساس نوع ناوگان و تعداد وسایل نقلیه،سیستم قیمت گذاری سفارشی را برای نرم افزار مدیریت ناوگان مدنظر خود درخواست کنید.

همانطور که در حال جمع آوری اطلاعات هستید، برنامه‌‌ایی را حذف کنید که ویژگی‌های مدنظر شما را ارائه نمی‌دهند؛ که در نهایت این امر به شما در دستیابی به اهداف شرکت برای عملکرد ناوگان بهینه کمک می‌کند. به عنوان مثال، اگر به نظارت بر سرعت خودروهای ناوگان خود نیاز دارید، نسخه آزمایشی سیستمی را که این ویژگی را ارائه نمی‌دهد؛ درخواست نکنید.

 

درخواست دمو یک سیستم مدیریت ناوگان

پس از اینکه گزینه‌ها را تا حد ممکن محدود کردید، هر کدام را با نسخه‌های دمو امتحان کنید. این مرحله به شما این امکان را می‌دهد تا تجربه‌ای نسبت به ویژگی‌ها داشته باشید و ببینید که شرکت شما چقدر می‌تواند از این سیستم نرم‌افزاری سود می‌برد.

از آنجایی که سیستم مدیریت ناوگانیک سرمایه گذاری قابل توجه است، باید این فرصت را داشته باشید که قبل از خرید آن برنامه، اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنید. محصولات را مقایسه کنید تا بهترین راه حل را برای ناوگان شرکت خود بیابید؛ سپس یک نرم افزار را انتخاب و آن را نصب کنید.

 

آموزش رانندگان و مدیران در استفاده از برنامه جدید

مانند هر سیستم جدید، شما باید تمام رانندگان و مدیران ناوگان خود را در استفاده صحیح از برنامه آموزش دهید.

جلسات آموزشی منظم را برنامه ریزی کنید و رانندگان و مدیران را به استفاده از نرم افزار تشویق کنید.

 

به کسانی که به درستی از این برنامه استفاده می کنند برای تشویق پاداش ارائه دهید.

 

از آنجا که برخی از مدیران یا رانندگان در شرکت شما ممکن است نسبت به تغییر نرم افزار انعطاف نداشته باشند، برای کسانی که به درستی از برنامه‌ها استفاده می کنند یا مزایای استفاده از نرم افزار مدیریت ناوگان را نشان می‌دهند، جوایزی ارائه دهید.

 

چرا ناوگان‌های بزرگ از سیستم‌های جی پی اس مدیریت ناوگان استفاده می‌کنند؟

 

سیستم جی پی اس مدیریت ناوگان؛ راه حل‌های گسترده ای را از مکان آنلاین، هشدارهای سرقت/خطر، مدیریت موجودی و اعزام ناوگان گرفته تا انطباق با مقررات را شامل می‌شود. حجم وسیعی از داده‌ها و گزارش‌هایی که این نوع دستگاه‌ها ارائه می‌دهند، معمولاً برای ناوگان‌های بزرگ مناسب هستند؛ زیرا می‌توانند از این داده‌ها برای مدیریت بهتر عملیات خود استفاده کنید.

استفاده از سیستم جی پی اس مدیریت ناوگان برای ناوگان‌هایی که در سطح جهانی فعالیت می‌کنند؛ بهترین هستند. جدا از ردیابی موقعیت مکانی، چندین سرویس افزودنی مانند نقشه‌های آنلاین، داده‌های مصرف سوخت، زمان بیکاری، وضعیت موتور، گزارش‌های راننده و موارد دیگر وجود دارد که به کاربران در انجام تجزیه و تحلیل هزینه‌ها و بهبود مناطق کم‌مولد عملیات‌ها کمک می‌کند و باعث می‌شود که یک ناوگان به حداکثر بازدهی خود برسد.

 

به وسیله دستگاه جی پی اس، مدیران ناوگان می‌توانند با ارائه آموزش‌های لازم به کارمندان خود کمک کنند تا مطمئن شوند که رانندگان، وسایل نقلیه و دارایی‌هایشان ایمن هستند و از چندین ویژگی مبتنی بر هوش مصنوعی مانند برنامه ریزی برای نگهداری و بهینه سازی مسیریابی را به عنوان یک سرویس افزودنی ارائه دهند.

 

اگر به‌روزرسانی‌های آنلاین در مورد همه عوامل موثر در عملیات های ناوگان خود می‌خواهید، ردیاب جی پی اس ناوگان برای شما مناسب است. استفاده از دستگاه های ردیاب جی پی اس ناوگان ساده، مقرون به صرفه، قابل تنظیم و همچنین نصب بسیار آسانی دارد و به شما دید بهتری از سراسر ناوگان می دهد و امکان ایجاد مسئولیت پذیری و ایمنی مناسب برای رانندگان را فراهم می کند.

 

دستگاه‌های جی پی اس ناوگان را می‌توانید در هر دستگاه تلفن همراهی که انتخاب می‌کنید به آن دسترسی داشته باشید. از طریق این پلتفرم، به‌روزرسانی‌های منظم در مورد مکان، عادات رانندگی، ساعات کاری راننده و موارد دیگر دریافت خواهید کرد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر همین حالا تماس بگیرید!

دسته بندی ها:سیستم مدیریت ناوگان

جدیدترین مقاله