ردیاب کودکان و امنیت برای آن ها، ذهنی آرام برای شما

نویسنده:
نیک آوازه
تاریخ/زمان انتشار: 1400/08/17 13:01

ردیاب کودکان و امنیت برای آن ها، ذهنی آرام برای شما

سیستم ردیابی کودکان یک راه حل برای نظارت بهتر والدین از راه دور بر فرزندان خود است.این سیستم به این گونه است که می تواند هنگام ورود و خروج کودک از سرویس مدرسه را گزارش دهد. امااین نکته  را دارد که مجهز به عملکردی نیست که هنگام خروج فرزند شمااز سرویس مدرسه در مناطق ممنوع و مرکز خرید  رابه والدین را گزارش دهد. برای پیاده سازی چنین سیستم دقیقی ، GPS با دقت بالایی مورد نیاز است.


دلیل اینکه چرا ردیاب GPS هم برای بچه ها و هم برای والدین مفید است؟

همانطور که همه می دانیم ، بچه ها عزیزترین فرد برای والدین هستند. وقتی صحبت از مواظبت از آن ها می شودوالدین باید دقت بیشتری برای مراقبت از آن ها کنند. امروزه ردیابی بچه هااز طریق GPS  بسیار رایج شده است. حال شاید برای شما این سوال پیش آید که چگونه یک دستگاه GPS کارایی دارد؟. فرض کنید ، شما فرزندی دارید که نیاز به مراقبت ویژه دارد و شما در خانه از او مراقبت می کنیداما مراقبت از او در خارج از خانه  سخت است. در اینجا نقش ردیاب GPS بسیار مهم می شود زیرا به شما امکان می دهد در هر زمان فرزند خود را زیر نظر بگیرید.


این ردیاب چگونه کار می کند؟

برای ردیابی فرزند خود در ابتدا ، باید یک ردیاب دارای  GPS خریداری کرده و باید در برنامه GPS tracker for kids ثبت نام کنید. این برنامه به شما امکان می دهد از هر کجا فرزند خود را زیر نظر بگیرید . در اینجا 2 مرحله ای است که از طریق آن ها ردیاب GPS کار می کند:

 

1. محل دقیق:

اکثر ردیاب هایی که درای  GPS هستند منطقه مشترک محل دقیق فرزند شما را به شما اطلاع می دهد. بعضی از آ ها مکان فعلی را با دقت کمتری نشان می دهند. در حالی که ، برنامه GPS Onelap مکان دقیق فرزند شما را به شما می گوید.


2. ردیاب های دارای بلوتوث:

بعضی دیگر از ردیاب های  دارای GPS بر اساس  اتصال BlueTooth و Wi-Fi برای مکان یابی استفاده می کنند که برای یافتن چیزهای کوچک مانند کلید و یا حتی کوچک تر مفید است . .در صورتی که برنامه Onelap نه تنها به شما در یافتن چیزهای کوچک کمک می کند ، بلکه به کمک آن می توانید موقعیت فرزند خود را نیز پیدا کنید. هنگام خرید ردیاب ، سیم کارت داخلی را دریافت خواهید کرد ، با کمک امواج ماهواره می توانید از هر کجا ردیابی را انجام دهید.

 

   v           مزایای GPS Tracker

 

5 مزیت ردیاب GPS برای فرزندان:


Ø    هشدارهای به موقع و دقیق برای نجات زندگی:

والدین زمانی که فرزندشان به بیرون از خانه  می رود ، احساس ناامنی ونگرانی می کنند.هم برای مدرسه ، هم برای تحصیل ، و هم برای رفتن به بازی با دوستانشان  این احساس مشترک است. برای اطمینان بیشتر والدین از امنیت فرزندان خود ، یک ویژگی در این دستگاه ها وجود دارد به نام Geo-Fence  .این ویژگی Geo-Fencing در Onelap Go به شما امکان می دهد یک منطقه خاص ومشخص شده  را به عنوان منطقه امن علامت گذاری کنید. هر زمان که فرزند شما از آن منطقه خاص عبور کرد ، یک هشدار فوری در تلفن خود دریافت خواهید کرد. برای درک بهتر این ویژگی ، بیایید مثالی بزنیم ، فرض کنید  مدرسه فرزند خود را به عنوان منطقه امن ومورد نظر علامت گذاری کرده اید. اکنون ، هر زمان که فرزند شما از مدرسه  مشخص شده بیرون آمد ، به شما اطلاع داده می شود.


Ø    ایمنی اتوبوس مدرسه:

همه ی والدین مراقب فرزندان خود هستند ، اما والدینی که فرزندانی با شرایط خاص دارند باید احتیاط بیشتری کنند. به همین دلیل آن ها تصمیم می گیرند فرزند خود را با سرویس  به مدرسه بفرستند. سرویس مدرسه امنیت دارد ولی برای بعضی از والدین که حساسیت بیشتری روی فرزندان خود دارند کافی نیست. ردیاب GPS Onelap می تواند به والدین این اطمینان رابدهد که که از مکان دقیق فرزند خود خبردار شوند.


همه ی ما از افزایش پرونده های آدم ربایی این روزها آگاه هستیم و ربودن کودکان روز به روز در حال افزایش است.و دغدغه ی اصلی امنیت فرزندان است.فرض کنید کودکی مثل روزهای معمولی دیگر از مدرسه به خانه می آید و یک فرد مشکوک سعی می کند او را از طریق مکالمه وسوسه انگیز ربوده و به مسیر دیگری ببرد. همانطور که او را به راه دیگری می برد ، در برنامه ردیابی فرزند خود هشدار فوری دریافت خواهید کرد تا بتوانید او را دنبال کنید و بدون هدر دادن زمان ، مکان دقیق را به پلیس اطلاع دهید.


این ردیابی است که در آن حتی می توانید داده ها را ذخیره کنید تا بتوانید ببینید که فرزند شما در روزهای گذشته از چه مسیری عبور کرده است. به عنوان مثال ، شما از مسیری که فرزند شما طی می کند می ترسید ، یا می خواهید تمام نقشه مسیری را که فرزند شما طی کرده است  مشاهده کنید ، بنابراین می توانید داده های ذخیره شده را هر زمان که می خواهید مشاهده کنید. سرورهای Onelap از این نظر عالی هستند.

.

معرفی یک نمونه از ردیاب کودک

 

v   mTracker   یک برنامه ردیابی تلفن همراه

استفاده از دستگاه های تلفن همراه به بخشی از برنامه روزانه ما تبدیل شده است.اخیراً ، دستگاه های تلفن همراه دارای نمایشگرهایPDA مجهز به سیستم موقعیت یابی جهانی هستند.گیرنده های GPS   به ما این  امکان را می دهد که دستگاه را از نظر جغرافیایی ردیابی کنیم.ابزاری به نام ردیاب تلفن همراه  موجود است  که از خدمات مبتنی بر مکان استفاده می کند.

این برنامه کاربر را قادر می سازد تا دستگاه تلفن همراه را ردیابی کند ودر صورت خارج شدن از شعاع حول یک نقطه مورد علاقه ، هشدارها را ارسال کند.

 

 

نتیجه گیری

 به طورکلی سیستم ردیابی کودک برنامه ای است که می تواند مکان کودک را ردیابی و نظارت کند. هدف از استفاده از این سیستم  این است که به والدین اجازه دهد فرزندان خود را در مواقعی که فرزندشان از دید آن ها خارج می شوند کنترل کنند. با این حال ، با سیستم ردیابی کودک ، والدین می توانند موقعیت فرزند خود را فقط در یک برنامه ساده هنگامی که در محل کار یا خانه هستند ردیابی و کنترل کنند.

 

منابع:

 

https://www.theguardian.com/sustainable-business/2016/feb/05/big-mother-gps-tracking-technology-threat-privacy-childhood


برچسب ها:
ردیاب کودکان
child tracker
خدمات نیک آوازه
اطلاعات تماس
نشانی: تهران - خیابان شریعتی - بالاتراز میرداماد - خ کاظمیان - پلاک 16 - ط2
021-22229497 | 09128894108 | info@nikavazeh.ir
تماس خارج از ساعات اداری: 09224297262
linked-in-logo
whats-app-logo
telegram-logo
twitter-logo
instagram-logo
facebook-logo
تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به شرکت توسعه فناوری نیک آوازه می باشد